Μεγάλη νίκη του Μακεδονικού απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα - «Τρίποντο» με δέκα παίκτες για την Ηλιούπολη

©intime

Δημήτρης Χούπης 17:30 - 13.10.2024 / Ανανεώθηκε: 17:30 - 13.10.2024

Ο Μακεδονικός πήρε μεγάλη νίκη με 3-1 απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα, την ίδια ώρα που η Ηλιούπολη επικράτησε με 1-0 του Αστέρα AKTOR Β παίζοντας με δέκα παίκτες.

Ο Μακεδονικός συνεχίζει τις... υψηλές πτήσεις νικώντας με 3-1 τον ΠΑΣ Γιάννινα στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Super League 2.

Ο Ζαφειράκης άνοιξε το σκορ για την ομάδα της Θεσσαλονίκης στο 7ο μόλις λεπτό, με τον Μιγκέλ Ταβάρες να κάνει το 2-0 και να... κλειδώνει το τρίποντο. Ο Μοντόγια στο 90' έκανε το 3-0 και ο Γκίνο στο 90+2' μείωσε σε 3-1 και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Με αυτή τη νίκη ο Μακεδονικός ανέβηκε στην 3η θέση με επτά βαθμούς, ενώ ο «Άγιαξ της Ηπείρου» είναι τέταρτος σε ισοβαθμία με την ομάδα της Θεσσαλονίκης.

Ηλιούπολη - Αστέρας AKTOR Β'

Την ίδια ώρα η Ηλιούπολη των δέκα παικτών νίκησε με 1-0 τον Αστέρα AKTOR Β'. Το μοναδικό τέρμα του αγώνα το έβαλε ο Αλεξόπουλος στο 14'. Στο 50ο λεπτό οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα λόγω της αποβολής του Φουρλάνου, κάτι που δεν εκμεταλλεύτηκαν οι Αρκάδες και γνώρισαν την ήττα.