Δύο μεγάλες ευκαιρίες για τον ΟΦΗ πριν την ισοφάριση του Ατρομήτου (vids)

Sportal newsroom 19:56 - 23.09.2023 / Ανανεώθηκε: 13:16 - 14.08.2024

Ο ΟΦΗ είχε ευκαιρία να κλειδώσει τη νίκη, ωστόσο απώλεσε δύο πολύ σημαντικές ευκαιρίες και έπειτα δέχθηκε την ισοφάριση από τον Ατρόμητο.

Ο ΟΦΗ, έχοντας προβάδισμα από το πρώτο ημίχρονο, επιχείρησε να διπλασιάσει τα τέρματα του και να καθαρίσει το παιχνίδι με τον Ατρόμητο.

Αρχικά, στο 56ο λεπτό ο Τοράλ έπιασε ένα πολύ δυνατό σουτ από τα όρια της περιοχής, όμως ο Τσιντώτας ήταν σε ετοιμότητα και έκανε μια εντυπωσιακή επέμβαση.

Στο 77', μετά από ωραία αντεπίθεση του ΟΦΗ, ο Μοσκέρα σούταρε από τη γωνία της μεγάλης περιοχής με τη μπάλα να καταλήγει στο δοκάρι.

Οι Κρητικοί, όχι μόνο δεν κλείδωσαν το παιχνίδι, αλλά δέχθηκαν και την ισοφάριση στο 86' από τους Περιστεριώτες, με την αναμέτρηση να λήγει ισόπαλη 1-1.