Τα highlights από την «πεντάρα» του Παναθηναϊκού κόντρα στον Πανσερραϊκό (vid)

©Glomex

Sportal newsroom 22:46 - 29.10.2023 / Ανανεώθηκε: 12:22 - 14.08.2024

Ο Παναθηναϊκός έκανε πάρτι στη Λεωφόρο κόντρα στον Πανσερραϊκό και επικράτησε με 5-0, για την 9η αγωνιστική της Stoiximan Super League. Δείτε τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις της αναμέτρησης.

Ο Παναθηναϊκός ήταν καταιγιστικός στη Λεωφόρο απέναντι στον Πανσερραϊκό και επικράτησε με 5-0, για την 9η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

Η ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς είχε σε μεγάλη βραδιά τον Σπόραρ, ο οποίος άνοιξε το σκορ στα 48 δευτερόλεπτο, ενώ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 43’ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Ενδιάμεσα μεσολάβησε το αυτογκόλ του Χοβάν, στο 10ο λεπτό, ενώ στην επανάληψη ακολούθησαν τα γκολ των Τσέριν στο 57’ και Μαντσίνι στο 77’.

Άστραψε και βρόντηξε ο Γιοβάνοβιτς: «Αυτό να συμβαίνει αλλού, όχι σε μας! Το γεγονός μαύρισε την εικόνα μας και με χάλασε!» (vid)
STOIXIMAN SUPER LEAGUE

22:22 - 29.10.2023

Ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς δεν άφησε να περάσει το επεισόδιο των παικτών του στο 3-0 για ένα φάουλ. Ο τεχνικός του Παναθηναϊκού ξεκαθάρισε ότι τον χάλασε αυτό και είπε ότι μπορούσε να κάνει και περισσότερους αλλαγή πλην των Αράο, Μλαντένοβιτς.