Τα highlights από τις αναμετρήσεις του Europa League (vid)

Europa League

© Imdb

Θάνος Λυμπερόπουλος • 00:35 - 14.04.2023 / Ανανεώθηκε: 17:07 - 14.08.2024

Δείτε τα γκολ και τις καλύτερες στιγμές από τα παιχνίδια της προημιτελικής φάσης του Europa League.

Η αναμέτρηση της Φέγενορντ κόντρα στη Ρόμα άνοιξε την αυλαία για την προημιτελική φάση του Europa League, με τους Ολλανδούς να επικρατούν με 1-0, χάρη στο πανέμορφο γκολ του Βίφερ.

Δείτε τις καλύτερες φάσεις του αγώνα:

Η Γιουβέντους πήρε ένα πολύ σημαντικό προβάδισμα απέναντι στην Σπόρτινγκ Λισαβόνας, με τον Γκάτι να δίνει το γκολ της νίκης στην ομάδα του.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έχασε ένα πολύ σημαντικό προβάδισμα μέσα απ' τα χέρια της. Αν και βρισκόταν μπροστά στο σκορ με 2-0, η Σεβίλλη χρειάστηκε μόνο 8 λεπτά στο τέλος της αναμέτρησης για να φέρει το ματς στα ίσα, αφού την βοήθησαν αρκετά οι... αμυντικοί των «κόκκινων διαβόλων».

Τέλος, η Μπάγερ Λεβερκούζεν με ένα γκολ του Βιρτζ στο τελευταίο δεκάλεπτο, πηγαίνει με άλλη ψυχολογία στην έδρα της Ουνιόν Σεν-Ζιλουάζ.