Το σόου του Μαρσέλο συνεχίστηκε με δεύτερη γκολάρα απέναντι στον Ατρόμητο (vid)

Μαρσέλο / © Glomex

Sportal newsroom 21:27 - 15.12.2022 / Ανανεώθηκε: 11:08 - 20.08.2024

Ο Μαρσέλο σκόραρε το πρώτο του γκολ με τα «ερυθρόλευκα» κόντρα στον Ατρόμητο με εκπληκτικό σουτ εκτός περιοχής. Και λίγα λεπτά αργότερα πέτυχε ένα ακόμη φανταστικό τέρμα ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 4-1.

Φανέλα βασικού πήρε ο Μαρσέλο στην αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τον Ατρόμητο, την πρώτη των δύο ομάδων για την φάση των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας.

Ο Βραζιλιάνος με ασύλληπτο σουτ εκτός περιοχής έδωσε προβάδισμα στον Ολυμπιακό στο 50', πετυχαίνοντας το πρώτο του τέρμα με τα «ερυθρόλευκα». Και δεκαπέντε λεπτά αργότερα, ο Μαρσέλο σκόραρε ένα ακόμη καταπληκτικό γκολ, ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 4-1 για τους Πειραιώτες. Στο 69' άφησε τη θέση του στον Ρέαμπτσιουκ και αποθεώθηκε από τον κόσμο του Ολυμπιακού.