Ισόπαλη ματσάρα στο Θεράμικα μεταξύ Βιγιαρεάλ και Ατλέτικο Μαδρίτης

©imago

Δημήτρης Χούπης 00:28 - 20.08.2024 / Ανανεώθηκε: 00:28 - 20.08.2024

Βιγιαρεάλ και Ατλέτικο Μαδρίτης έδωσαν... σόου με τέσσερα γκολ, αλλά το παιχνίδι ήρθε ισόπαλο 2-2 για την πρώτη αγωνιστική της La Liga.

Σε μία ματσάρα στο Θεράμικα, Βιγιαρεάλ και Ατλέτικο Μαδρίτης ήρθαν ισόπαλες 2-2 για την πρώτη αγωνιστική της La Liga.

Σε ένα «τρελό» πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες σκόραραν από δύο γκολ. Αρχικά ο Ντανζούμα στο 18' άνοιξε το σκορ για τη Βιγιαρεάλ, αλλά δύο λεπτά ο Γιορέντε ισοφάρισε για την ομάδα της Μαδρίτης. Ωστόσο στο 37' ο Κόκε με αυτογκόλ έκανε το 2-1 για τα «κίτρινα υποβρύχια», αλλά ο Σορλόθ στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους ισοφάρισε ξανά.

Στο δεύτερο μέρος η Ατλέτικο είχε τις στιγμές για να βάλει το γκολ της νίκης, αλλά τελικά το παιχνίδι ήρθε ισόπαλο και οι δύο ομάδες «μοιράστηκαν» από έναν βαθμό.

Λίγο νωρίτερα η Βαγιαδολίδ νίκησε με 1-0 της Εσπανιόλ με τον Μόρο να σκοράρει το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης.