Νίκη «ανάσα» για τη Χετάφε απέναντι στη Μαγιόρκα (2-0)

Μαγιοράλ / SS Twitter

Sportal newsroom 19:57 - 30.12.2022 / Ανανεώθηκε: 10:53 - 20.08.2024

Νίκη «ανάσα» με 2-0 πήρε η Χετάφε στην έδρα της απέναντι στη Μαγιόρκα.

Με νίκη έκλεισε το 2022 η Χετάφε, η οποία νίκησε 2-0 τη Μαγιόρκα εντός έδρας. Τα γκολ για τους γηπεδούχους τα πέτυχε και τα δύο ο Μπόρχα Μαγιοράλ.

«Βλέπει» Ουνάλ η Ατλέτικο
LA LIGA

13:46 - 06.12.2022

Ο φορ της Χετάφε, Ενες Ουνάλ, είναι μια από τις επιλογές της Ατλέτικο για να καλύψει το κενό που δημιουργεί η αποχώρηση του Ματέους Κούνια.

Στο πρώτο ημίχρονο η Χετάφε πατούσε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο, αλλά δεν κατάφερε να απειλήσει την εστία του Ραΐκοβιτς. Οι παίχτες της Μαγιόρκα διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι στο 42΄. Ο Νταμιάν Σουάρεζ έκανε χέρι μέσα στη περιοχή, ο διαιτητής στην αρχή έδωσε πέναλτι, αλλά στη συνέχεια, πήρε πίσω την αρχική απόφαση.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με το καλύτερο τρόπο για τη γηπεδούχο ομάδα. Στο 51΄ ο Μαγιοράλ με χαμηλό σουτ, έκανε το 1-0 για τη Χετάφε. Στο 78΄ ο Μαγιοράλ έβαλε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και «κλείδωσε» τη νίκη για την ομάδα του. Στην 13η θέση ανέβηκε η Χετάφε με 17 βαθμούς, ενώ η Μαγιόρκα έμεινε στην εντέκατη θέση και τους 19 πόντους.