Αδιανόητη ανατροπή της Βέρντερ που γύρισε το ματς από 0-3 σε 4-3 απέναντι στη Χόφενχαϊμ

©imago

Δημήτρης Χούπης 20:47 - 29.09.2024 / Ανανεώθηκε: 20:49 - 29.09.2024

Η Βέρντερ Βρέμης έκανε μια απίστευτη ανατροπή νικώντας με 4-3 τη Χόφενχαϊμ, αφού προηγουμένως έχανε με 0-3.

Η Βέρντερ Βρέμης έκανε τρομερή ανατροπή, αφού γύρισε το ματς από το 0-3 σε 4-3 απέναντι στη Χόφενχαϊμ στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Bundesliga.

Στα πρώτα 12' οι γηπεδούχοι έκαναν ό,τι ήθελαν αφού σκόραραν τρία γκολ. Στο 5' ο Μπάτλερ άνοιξε το σκορ και τρία λεπτά μετά ο ίδιος έκανε δύο τα τέρματα της ομάδας του. Ο Χλόζεκ στο 12ο λεπτό πέτυχε και τρίτο γκολ για τη Χόφενχαϊμ και από εκεί και πέρα ξεκίνησε η ανατροπή.

Ο Μαλατίνι στο 21' μείωσε σε 3-1 και ο Στέιτζ τέσσερα λεπτά μετά έκανε το 3-2. Πριν τη λήξη του ημιχρόνου η Βέρντερ ισοφάρισε το παιχνίδι με τον Στέιτζ να σκοράρει στο 39' το δεύτερο προσωπικό του τέρμα για το 3-3.

Παρόλα αυτά ο Δανός μέσος δεν έμεινε εκεί αφού στο 49ο λεπτό πέτυχε χατ τρικ για το 4-3.

Χόλσταϊν Κίελ - Άιντραχτ

Λίγο πριν η Άιντραχτ πήρε άνετη νίκη με 4-2 απέναντι στη Χόλσταϊν Κίελ. Ο Μαρμούς άνοιξε το σκορ στο 25', αλλά έξι λεπτά η Κίελ ισοφάρισε με την εκτέλεση πέναλτι του Ματσίνο. Ο Ματάνοβιτς έβαλε και πάλι μπροστά την ομάδα της Φρανκφούρτης στο 47' αλλά οι γηπεδούχοι είχαν ξανά απάντηση τρία λεπτά μετά με τον Ματσίνο.

Ο Μαρμούς στο 65' πέτυχε το 3-2 και ο Τούτα στο 74ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό σκορ.