Ο Ζαφείρης σκόραρε στη νίκη της Σλάβια επί της Μποέμιανς Πράγας (vid)

Δημήτρης Χούπης 22:05 - 29.09.2024 / Ανανεώθηκε: 22:05 - 29.09.2024

Η Σλάβια Πράγας επικράτησε με 4-0 της Μποέμιανς Πράγας με τον Χρήστο Ζαφείρη να σκοράρει το 4ο γκολ της ομάδας του.

Η Σλάβια Πράγας πήρε άνετη νίκη με 4-0 της Μποέμιανς Πράγας για τη 10η αγωνιστική του τσεχκού πρωταθλήματος. Ο Χρήστος Ζαφείρης ξεκίνησε βασικός στο παιχνίδι αγωνίστηκε για 67' και σε αυτό το διάστημα κατάφερε να βρει δίχτυα.

Ο Ντιούφ άνοιξε το σκορ στο14' κα ο Τσόρυ δύο λεπτά μετά διπλασίασε τα τέρματα της Σλάβια. Στο 34' ο Πέτρακ σκόραρε στην εστία της ομάδας του, ενώ ο Έλληνας μέσος στο 51ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Με δύο γκολ ο Γιακουμάκης οδήγησε την Κρουζ Αζούλ σε νίκη κι έγινε πρωτοσέλιδο στα ελληνικά
REST OF THE WORLD

12:04 - 29.09.2024

Ο Γιώργος Γιακουμάκης συνεχίζει να εντυπωσιάζει στο Μεξικό, καθώς αυτή τη φορά πέτυχε δύο τέρματα και μια ασίστ κόντρα στην Πατσούκα, παίρνοντας από το χέρι την Κρουζ Αζούλ για τη νίκη.

Ο Ζαφείρης μετά από ασίστ του Προβόντ βρέθηκε μπροστά από την εστία και με ιδανικό πλασέ έκανε το 4-0. Αυτό ήταν το δεύτερο γκολ του Έλληνα διεθνή στο πρωτάθλημα, αλλά και το τρίτο αυτή τη χρονιά, αφού έχει σκοράρει και στα προκριματικά του Champions League.