Μέσι και Νεϊμάρ έκρυψαν την μπάλα και προσέφεραν θέαμα (vids)

Νεϊμάρ & Μαρκίνιος/PrtScr

Κώστας Τόπας 09:06 - 12.01.2023 / Ανανεώθηκε: 10:40 - 20.08.2024

Μέσι και Νεϊμάρ έκλεψαν την παράσταση με τις συνεργασίες τους στον αγωνιστικό χώρο στον αγώνα με αντίπαλο την Μετς.

Η επιστροφή του Μέσι στο «Παρκ Ντε Πρενς» από το Μουντιάλ ως Παγκόσμιος πρωταθλητής συγκέντρωσε τα φώτα πάνω της στον αγώνα με την Μετς. Οι Παριζιάνοι επικράτησαν 2-0 με τον Pulga να πετυχαίνει ένα γκολ και σε γενικές γραμμές να πραγματοποιεί εξαιρετική εμφάνιση.

Στο 71ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Μέσι, μετά από όμορφη ομαδική ενέργεια, βρέθηκε στην καρδιά της περιοχής και πλάσαρε σωστά με το δεξί, κάνοντας το 2-0, σκοράροντας στην επιστροφή του και οδηγώντας την ομάδα του στο τρίποντο.

Λίγα λεπτά αργότερα, ο 35χρονος Αργεντινός αστέρας χάρισε ακόμη ένα μαγικό στιγμιότυπο. Αφού προσπέρασε όποιον βρήκε μπροστά του, στη συνέχεια μοίρασε στον Νεϊμάρ, ο οποίος με μία τρομερή ενέργεια έστειλε την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα. Το γκολ όμως του Βραζιλιάνου αστέρα δεν μέτρησε, ύστερα από υπόδειξη οφσάιντ.