Τα τρία γκολ της ΑΕΚ σε 20 λεπτά απέναντι στο Βόλο (vids)

Φαν Φέερτ και Αραούχο / © Intime

Sportal newsroom 20:29 - 28.12.2022 / Ανανεώθηκε: 10:55 - 20.08.2024

Η ΑΕΚ κατάφερε μέσα σε ένα ημίχρονο να πάρει ισχυρό προβάδισμα κόντρα στον Βόλο, με τους Μήτογλου, Πινέδα και Φαν Βέερτ να σκοράρουν από ένα γκολ

Η ΑΕΚ ήταν καταιγιστική στο πρώτο μέρος της αναμέτρησης της με τον Βόλο, κάνοντας τους 8.000 φίλους της να πανηγυρίζουν τρεις φορές μέσα σε 45 λεπτά.

Την αρχή έκανε ο Μήτογλου, ο οποίος πήρε μία εξαιρετική κεφαλιά έπειτα σέντρα του Αραούχο και έκανε το 0-1, μόλις στο 16ο λεπτό του αγώνα, δίχως να πανηγυρίζει κόντρα στην πρώην ομάδα του.

Ακολούθησε ο Πινέδα ο οποίος μετά την ασίστ του Λιβάι Γκαρσία, πέτυχε το 0-2 με ένα εξαιρετικό σουτ στο 30ο λεπτό του παιχνιδιού.

Το αποτελειωτικό χτύπημα των «κιτρινόμαυρων» ήρθε από τον Φαν Βέερτ, ο οποίος έπειτα από πάσα - και πάλι - του Αραούχο γύρισε και πλάσαρε για το 0-3, στο 35'.