Πρώτη ήττα για τη Λεβερκούζεν στο πρωτάθλημα μετά από 462 ημέρες!
BUNDESLIGA

2024-08-31T18:41:48Z

Η Λεβερκούζεν παρότι έκανε ότι ήθελε στο πρώτο 45λεπτο και πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων, είδε τη Λειψία να κάνει ένα εξαιρετικό δεύτερο ημίχρονο και να της φέρνει τούμπα το παιχνίδι (2-3), αναγκάζοντας την ομάδα του Τσάμπι Αλόνσο στην πρώτη της ήττα στην Bundesliga μετά από 44 παιχνίδια.

Απίστευτη ματσάρα ανάμεσα σε Στουτγάρδη και Μάιντζ χωρίς νικητή, κόλλησαν στο «μηδέν» Βέρντερ Βρέμης και Ντόρτμουντ
BUNDESLIGA

2024-08-31T15:35:10Z

Όσες φορές κι αν προηγήθηκε η Στουτγάρδη, η Μάιντζ είχε πάντα απάντηση, με αποτέλεσμα να μας χαρίσουν ένα φοβερό παιχνίδι που έληξε ισόπαλο (3-3). Ισόπαλη ήρθε και η αναμέτρηση της Βέρντερ Βρέμης με την Ντόρτμουντ, αλλά χωρίς σκορ.

Με ανατροπή και με... το δεξί η Φράιμπουργκ, νικηφόρα πρεμιέρα και για τη Λειψία
BUNDESLIGA

2024-08-24T15:39:23Z

Παρότι προηγήθηκε με το... καλημέρα, η Στουτγάρδη, η Φράιμπουργκ έφτασε στην ανατροπή και στη νίκη με 3-1, ενώ η Λειψία, που έμεινε με δέκα παίκτες στο 85', επικράτησε με 1-0 της Μπόχουμ.

Αήττητο πρωτάθλημα για τη Λεβερκούζεν, τεσσάρα στην Μπάγερν η Χόφενχαϊμ και... ευρωπαϊκό εισιτήριο - Απέφυγε τα μπαράζ υποβιβασμού με buzzer beater η Ουνιόν!
BUNDESLIGA

2024-05-18T15:30:23Z

Παρότι βρέθηκε να χάνει με 2-0, η Χόφενχαϊμ έκανε τη μεγάλη ανατροπή κόντρα στην Μπάγερν με πρωταγωνιστή τον Κράμαριτς που πέτυχε χατ-τρικ, νίκησε με 4-2 και πήρε το εισιτήριο για το Conference League. Μεγάλη νίκη με 2-1 επί της Φράιμπουργκ με γκολ στις καθυστερήσεις για την Ουνιόν, που απέφυγε τα μπαράζ υποβιβασμού, ενώ η Λεβερκούζεν επικράτησε 2-1 της Άουγκσμπουργκ κι έκλεισε αήττητη το πρωτάθλημα.

Mε υπογραφή Κέιν η νίκη της Μπάγερν, αποχαιρετά την τετράδα η Ντόρτμουντ μετά τον... περίπατο της Λειψίας
BUNDESLIGA

2024-04-27T15:15:00Z

Η Μπάγερν Μονάχου πανηγύρισε τη νίκη κόντρα στην Άιντραχτ Φρανκφούρτης, με τον Χάρι Κέιν να «καθαρίζει» για την ομάδα του (2-1). Την ίδια ώρα, η Ντόρτμουντ είδε τη Λειψία να κερδίζει με 4-1 μέσα στη έδρα της και να μεγαλώνει την απόσταση στην τετράδα.

Επιστροφή στις νίκες για την Μπάγερν, χέρι-χέρι Λειψία και Ντόρτμουντ
BUNDESLIGA

2024-04-13T15:36:50Z

Η Μπάγερν Μονάχου αν και δυσκολεύτηκε κατάφερε να επικρατήσει κόντρα την Κολωνία με 2-0, ενώ την ίδια ώρα Ντόρτμουντ και Λειψία πέτυχαν σημαντικές νίκες και παραμένουν ισόβαθμες στην 4η θέση.

Ετοιμάζει τη φιέστα: Μία νίκη μακριά από το πρώτο της πρωτάθλημα η Λεβερκούζεν
BUNDESLIGA

2024-04-06T15:32:55Z

Ένα γκολ ήταν αρκετό για τη Λεβερκούζεν (1-0 κόντρα στην Ουνιόν Βερολίνου), ώστε να πλησιάσει ακόμα περισσότερο στην κατάκτηση της Bundesliga. Αυτό διότι η Χάιντενχαϊμ πέτυχε ασύλληπτη ανατροπή κόντρα στην Μπάγερν Μονάχου μετατρέποντας το 0-2 σε 3-2 στο δεύτερο ημίχρονο.

Η Λειψία «καθάρισε» την Κολωνία με ξέσπασμα στο δεύτερο ημίχρονο
BUNDESLIGA

2024-03-15T21:24:00Z

Η Λειψία τα βρήκε «σκούρα» για ένα ημίχρονο απέναντι στην Κολωνία, όμως ήταν καταιγιστική στο δεύτερο μέρος και διέλυσε την ομάδα του Σουλτζ με 5-1. Πρωταγωνιστής ο Οπεντά με δύο τέρματα, εντυπωσιακός και ο Τσάβι Σιμόνς με γκολ και ασίστ.