Άνετος στη Σκύδρα ο ΠΑΟΚ

ΠΑΟΚ βόλεϊ ανδρών / © Intime

Sportal newsroom 21:26 - 12.02.2023 / Ανανεώθηκε: 10:00 - 20.08.2024

Ο ΠΑΟΚ επιβλήθηκε με 3-0 σετ του Αριστοτέλη Σκύδρας για τη 14η αγωνιστική της Volley League.

Ο ΠΑΟΚ συνεχίζει στη δεύτερη θέση της Volley League. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης επιβλήθηκε με 3-0 του Αριστοτέλη στη Σκύδρα για τη 14η αγωνιστική και έφτασε τους 33 βαθμούς.

Η ομάδα του Παναγιώτη Σδραυκάκη παραμένει στην τελευταία θέση με 3 βαθμούς. Ο Αριστοτέλης έχει τρεις βαθμούς λιγότερους από τον ΟΦΗ, που ηττήθηκε εντός έδρας από τον Μίλωνα.

Ο ΠΑΟΚ, με εξαιρετικό σερβίς από τον Βουλκίδη, προηγήθηκε με 3-0 στο ξεκίνημα του πρώτου σετ. Λίγο αργότερα, ο Γιόρνα από τη γραμμή των 9 μέτρων έχτισε νέο σερί για τον ΠΑΟΚ με την ομάδα της Μιλενκόσκι να φτάνει στο 12-5. Οι φιλοξενούμενοι δεν άφησαν το πόδι από το γκάζι και κατέκτησαν το πρώτο σετ.

Στο ίδιο μοτίβο εξελίχθηκε και το δεύτερο σετ. Με τον Ράπτη στο σερβίς, ο ΠΑΟΚ προσπέρασε με 8-3 και στη συνέχεια με τον Γουόλς η διαφορά έφτασε στους επτά πόντους για το 13-6 με τους φιλοξενούμενους να κατακτούν με άνεση το δεύτερο σετ.

Η ομάδα της Σκύδρας ήταν πιο ανταγωνιστική στο τρίτο σετ. Ο Αριστοτέλης βελτίωσε την υποδοχή του και προηγήθηκε με 7-6 και 9-8. Ο ΠΑΟΚ πήρε το προβάδισμα με 13-11 και 18-15 με τους γηπεδούχους να φτάνουν στο 18-18 με δύο πόντους Παπαγεωργίου και επίθεση του Τόρες. Η ομάδα του Μιλενκόσκι έκανε το 19-18 με τον Βαν ντε Ντρις, ο Γουόλς πήρε άσο και ο Βουλκίδης έκανε το 21-18. Ο αγώνας τελείωσε με άσο του Βουλκίδη για το 25-21.

Διαιτητές: Αβραμίδης, Μαυρίδης, Παρατηρητής: Καραμπαλάσης, Επόπτες: Βένος, Σαρακινίδης, Γραμματεία: Συρομάχου.