Βόλεϊ: Τέταρτη νίκη για τον Μίλωνα

Μίλωνας/©Intime

Sportal newsroom 22:19 - 10.12.2022 / Ανανεώθηκε: 11:13 - 20.08.2024

Ο Μίλωνας επιβλήθηκε με 3-1 σετ του Αριστοτέλη Σκύδρας για την έβδομη αγωνιστική της Volley League.

Την τέταρτη νίκη του στο πρωτάθλημα της Volley League σημείωσε ο Μίλωνας που επιβλήθηκε με 3-1 σετ του Αριστοτέλη Σκύδρας για την έβδομη αγωνιστική. Η ομάδα της Νέας Σμύρνης έφτασε τους 13 βαθμούς και συνεχίζει την εντυπωσιακή της πορεία.

Ο Αριστοτέλης Σκύδρας μπήκε δυναμικά στον αγώνα κατακτώντας το πρώτο σετ χάρις τον ενθουσιασμό και τη δυναμική των Κουβανών αλλά στη συνέχεια έμεινε από δυνάμεις και διάθεση και κατέρρευσε.

Μετά τη νέα ήττα έμεινε στους 3 βαθμούς και στην τελευταία θέση της βαθμολογίας μαζί με τον ΟΦΗ που παίζει την Κυριακή με τον Άθλο. Πρώτοι σκόρερ ήταν Μέντεζ και Φλόρες και Μέντεζ με 12 και 10 βαθμούς αντίστοιχα.

Διαιτητές: Ράντσιου, Γεροθόδωρος, Παρατηρητής: Θεμελής, Επόπτες: Βαρατάσης, Τόλιος, Γραμματεία: Εμμανοηλίδη.

Διακύμανση:

1ο σετ: 8-5, 14-16, 17-21, 20-25
2ο σετ: 8-4, 16-9, 21-11, 25-12
3ο σετ: 8-4, 16-6, 21-11, 25-13
4o σετ: 8-4, 16-8, 21-13, 25-15

*Οι πόντοι του Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων προήλθαν: 6 άσσοι, 42 επιθέσεις, 8 μπλοκ, 39 λάθη αντιπάλων και του Αριστοτέλη Σκύδρας προήλθαν: 1 άσσος, 29 επιθέσεις, 6 μπλοκ, 29 λάθη αντιπάλων.

Τα σετ: 3-1 (20-25, 25-12, 25-13, 25-15) σε 86΄

Α.Ο.Ν.Σ.ΜΙΛΩΝ (Σάκης Ψάρρας): Μπράιαν 5π. (3/10επ., 2 μπλοκ), Ανδρεάδης 10 (6/6επ., 3 μπλοκ, 1 άσσος), Γιορντάνοφ 12 (11/21επ., 1 άσσος), Μολίνα 14 (10/22επ., 3 μπλοκ, 1 άσσος, 73%υπ., 36%αρ.), Εφραιμίδης 11 (10/13επ., 1 άσσος, 47%υπ., 40%αρ.), Χερ / Χανδρινός (λ. - 79%υπ., 50%αρ.), Κουβαράς, Μαντελίδης, Δημητούλης 1 (1 άσσος), Νανόπουλος 3 (2/2επ., 1 άσσος).

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΚΥΔΡΑΣ (Παναγιώτης Σδραυκάκης): Μέντεζ 12 (11/23επ., 1 μπλοκ), Ρολάντ Φλόρες 10 (9/24επ., 1 μπλοκ, 43%υπ., 21%αρ.), Σαντοβάλ 3 (2/8επ., 1 μπλοκ), Προύσαλης 1 (1 μπλοκ), Τσέλιος 6 (4/8επ., 2 μπλοκ, 60%αρ.), Σαρικεΐσογλου 4 (3/11επ., 60%υπ., 40%αρ.) / Αντωνίου (λ. - 50%υπ., 50%αρ.), Παπαγεωργίου, Ν.Σδραυκάκης, Συναδινός, Βλαχόπουλος, Παλαιολόγος.

Ο προπονητής του Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων Σάκης Ψάρρας δήλωσε: «Είχαμε δύσκολη εβδομάδα με δύο αγώνες στο Λιγκ Καπ, μετακίνηση στη Θεσσαλονίκη και αγώνα πέντε σετ. Είχαμε επίσης την απουσία του Γιορντάνοφ που λόγω ίωσης έχασε προπονήσεις. Όλα αυτά μας έβγαλαν εκτός ρυθμού. Περίμενα πως ο αγώνας σήμερα θα είναι λίγο περίεργος. Το 1ο σετ το χαρίσαμε με τα λάθη μας. Μετά βρήκαμε ρυθμό και επικρατήσαμε δίκαια. Ήμασταν ανώτεροι στα πάντα. Χωρίς να παίξουμε πολύ καλά. Τηρουμένων των προβλημάτων σταθήκαμε καλά και πήραμε αξιοπρεπή νίκη».

Ο προπονητής του Αριστοτέλη Σκύρας Παναγιώτης Σδραυκάκης δήλωσε: «Η υπομονή μας κράτησε μέχρι το τέλος του 1ου σετ. Μετά είχαμε εκνευρισμό σε όλη την ομάδα και χάθηκε ο έλεγχος όλου του αγώνα. Συγχαρητήρια στην ομάδα του Μίλωνα, της εύχομαι καλή συνέχεια στο υπόλοιπο του πρωταθλήματος».