Δεν υπάρχει αυτό που έκανε ο Μπούμπλικ: Πήρε πόντο με τη λαβή της ρακέτας – Υποκλίθηκε ο αντίπαλός του (vid)

Δημήτρης Χούπης 20:11 - 12.01.2024 / Ανανεώθηκε: 10:39 - 14.08.2024

Ένα απίστευτο σκηνικό έγινε στον αγώνα μεταξύ του Μπούμπλικ με τον Ντρέιπερ, με τον πρώτο να παίρνει έναν απίθανο πόντο με τη λαβή της ρακέτας.

Ένας τρομερός πόντος μπήκε στον αγώνα του Μπούμπλικ με τον Ντρέιπερ για τον ημιτελικό του ATP της Αδελαΐδας. Στον οποίο ο δεύτερος επικράτησε με 2-0 σετ. Κατά τη διάρκεια του αγώνα όμως ο τενίστας από το Καζακστάν πήρε έναν τρομερό πόντο, δεχόμενος μάλιστα και την υπόκλιση του αντιπάλου του.

Συγκεκριμένα το σκορ ήταν 40-0 υπέρ του Μπούμπλικ, με τον Καζάκο να παίρνει τον τελευταίο πόντο του game με τη λαβή της ρακέτας! Αυτή η κίνησή του έφερε και την υπόκλιση του Ντρέιπερ, ο οποίος αναγνώρισε τον αντίπαλό του για τον εντυπωσιακό πόντο που πήρε.

Στο τέλος όμως αυτός που χαμογέλασε ήταν ο Άγγλος τενίστας ο οποίος νίκησε με 2-0 σετ και προκρίθηκε στον τελικό του ATP της Αδελαΐδας.