ΣΑΚΚΑΡΗ - ΣΑΜΠΑΛΕΝΚΑ

LIVE ΣΑΚΚΑΡΗ - ΣΑΜΠΑΛΕΝΚΑ

Sportal newsroom 17:02 - 04.05.2023 / Ανανεώθηκε: 16:36 - 14.08.2024

Η Μαρία Σάκκαρη αντιμετωπίζει την Αρίνα Σαμπαλένκα για τα ημιτελικά του Madrid WTA. Παρακολουθήστε την εξέλιξη του αγώνα μέσα από το live του Sportal.

• Μετά από 33 λεπτά η Σαμπαλένκα παίρνει και το 2ο σετ, μαζί και το εισιτήριο για τον τελικό του τουρνουά.
  • Επιστρέφει η Σαμπαλένκα και φτάνει σε match point.
  • Δύο ευκαιρίες για τη Σάκκαρη να σπάσει το σερβίς της Σαμπαλένκα.
  • Έχει βρει ρυθμό η Σαμπαλένκα και κάνει το 5-1 με συνοπτικές διαδικασίες.
  • Η Σαμπαλένκα παίρνει και το πέμπτο game του 2ου σετ.
  • Τρεις ευκαιρίες για τη Σαμπαλένκα να κάνει το 4-1 στο 2ο σετ.
  • Παίρνει και αυτό το game η Σαμπαλένκα για το 3-1.
  • Τρεις ευκαιρίες για τη Σαμπαλένκα να κάνει το 3-1 στο 2ο σετ.
  • Η Σαμπαλένκα κρατάει το σερβίς της, παίρνει το τρίτο game και προηγείται 2-1.
  • Παίρνει το 2ο game η Σάκκαρη και ισοφαρίζει σε 1-1
  • Challenge της Σαμπαλένκα, άουτ το μπαλάκι και 30-15 για τη Σάκκαρη.
  • Η Σαμπαλένκα κρατάει το σερβίς της και παίρνει το πρώτο game στο 2ο σετ.
  • Η Σαμπαλένκα παίρνει το πρώτο σετ μετά από 52 λεπτά αγώνα.
  • 30-40 για τη Σαμπαλένκα και ευκαιρία για να τελειώσει το πρώτο σετ.
  • Η Σαμπαλένκα παίρνει το 9ο game και προηγείται 5-4.
  • Τρία συνεχόμενα games για τη Μαρία
  • Χρειάστηκε να σώσει 4  break points η Ελληνίδα πρωταθλήτρια, αλλά ισοφάρισε σε 3-3!
  • Η Σάκκαρη εκμεταλλεύτηκε το ένα από τα δύο break points που της παρουσιάστηκαν και μείωσε σε 3-2
  • Η Μαρία προσπαθεί να γίνει πιο επιθετική στις επιστροφές της

Πρώτο κερδισμένο γκέιμ για τη Σάκκαρη και 3-1

• 40-15 με winner της Μαρίας
  • 30-15 Η Μαρία παίρνει το χειροκρότημα από το κοινό για την προσπάθεια της

Με συνοπτικές διαδικασίες κάνει το 3-0 game η Σαμπαλένκα, που έχει μπει πολύ δυνατά στον ημιτελικό.

30-0 για τη Σαμπαλένκα στο 3ο game.

Έκανε τον άσο η Σάκκαρη, όμως η Σαμπαλένκα ολοκλήρωσε το μπρέικ και πήρε το 2ο game.

Ζήτησε challenge η Σάκκαρη, το μπαλάκι ήταν έξω ωστόσο και 15-40 για τη Σαμπαλένκα που έχει δύο ευκαιρίες να πάρει μπρέικ.

15-30 για τη Σαμπαλένκα.

Καταπληκτική επιστροφή της Σάκκαρη για το 15-15.

Σερβίρει η Σάκκαρη στο ξεκίνημα του 2ου game.

Η Σαμπαλένκα μπήκε καλύτερα στον ημιτελικό και πήρε το 1ο game.

Η Σάκκαρη βρίσκει μπροστά της για 9η φορά τη Σαμπαλένκα. Παίζει τον ο 4ο ημιτελικό της μέσα στο 2023 και διεκδικεί την παρουσία της στον 8ο τελικό της καριέρας της.

Η Μαρία Σάκκαρη αντιμετωπίζει την Αρίνα Σαμπαλένκα και με νίκη παίρνει την πρόκριση στον τελικό στο Masters της Μαδρίτης.