Στέφανος Τσιτσιπάς

© φωτογραφία αρχείου Intime

LIVE ΤΙΜ - ΤΣΙΤΣΙΠΑΣ (2-3 ΣΕΤ)

Πηνελόπη Παπαδήμου 18:49 - 05.07.2023 / Ανανεώθηκε: 15:06 - 14.08.2024

Παρακολουθήστε μέσω του Sportal την εξέλιξη του αγώνα του Στέφανου Τσιτσιπά με τον Ντόμινικ Τιμ στον πρώτο γύρο του Wimbledon.

• Ο Τιμ αντιμετώπισε με επιτυχία σετ  πόιντ του Τσιτσιπά και ισοφαρίζει 5-5
  • Ο Τσιτσιπάς σερβίρει καλά και κάνει το 5-4. Ο Τιμ θα σερβίρει για να μείνει στο σετ.
  • Ο Τιμ σερβίρει και κρατάει για το 4-4 στο δεύτερο σετ.
  • Μία ημέρα και κάτι ώρες από την προγραμματισμένη ώρα έναρξης, ο Στέφανος Τσιτσιπάς θα μπουν στο κορτ 2 για να ολοκληρώσουν τη μεταξύ τους αναμέτρηση. Θυμίζουμε ότι ο Αυστριακός κατέκτησε το πρώτο σετ με τον Στέφανο Τσιτσιπά να προηγείται με 4-3 στο δεύτερο
  • Ο αγώνας του Στέφανου Τσιτσιπά με τον Ντόμινικ Τιμ θα συνεχιστεί την Τετάρτη
  • Η βροχή έχει φέρει αναβολή σε πάρα πολλές αναμετρήσεις και στο ματς της Μαρίας Σάκκαρη με τη Μάρτα Κόστιουκ. Η κορυφαία Ελληνίδα τενίστρια θα κάνει πρεμιέρα στη διοργάνωση την Τετάρτη
  • Ξεκίνησε η βροχή και πάλι. Διακοπή στον αγώνα
  • Ο Τσιτσιπάς κλείνει το γκέιμ με καλό σερβίς και προηγείται με 4-3 στο δεύτερο σετ
  • Ο Τιμ δεν απειλείται στο σερβίς του για το 3-3 στο δεύτερο σετ
  • Κρατάει το σερβίς του ο Τσιτσιπάς για το 2-3
  • Εξακολουθεί να σερβίρει καλά ο Τιμ για το 2-2 στο δεύτερο σετ
  • Άνετο service game για τον Τσιτσιπά και 1-2 για τον Έλληνα τενίστα
  • Κρατάει το σερβίς του ο Τιμ για το 1-1 στο δεύτερο σετ
  • Καλό σερβίς για τον Τσιτσιπά στο ξεκίνημα του δεύτερου σετ για το 0-1